Książki

Skup książek Szczecin

Antykwariat kupuje książki i podręczniki

CZEGO NIE KUPUJEMY?

W związku z trudną sytuacją na rynku książki i chęcią uniknięcia przez Państwa niepotrzebnego przynoszenia części pozycji, informujemy, że

NIEMOŻLIWE DO SPRZEDANIA SĄ:

Encyklopedie, encyklopedia Gutenberga, wszelkie rodzaje encyklopedii z drugiej połowy XX wieku
Lektury szkolne, beletrystyka klasyczna: Słowacki, Mickiewicz, Sienkiewicz itp.
Atlasy, słowniki, leksykony, albumy
Zdecydowana większość powieścideł z okresu PRL
Wszystkie podręczniki szkolne starsze niż 5 lat
Duża część kolorowych współczesnych wydawnictw, serie o wampirach, wróżkach i innych cudach.
“Stare książki” – fakt, że książka ma 100 lat nie nadaje jej samej w sobie żadnej wartości, to jest modlitewniki, biblie, powieści mało znanych autorów.
“Białych kruków” – jeśli nie są Państwo w posiadaniu zbioru wyglądającego jak Biblioteka Jagiellońska, jeseśmy w stanie zagwarantować, że takiego Państwo nie posiadają. Termin nadużywany potocznie. W rzeczywistości oznacza książki, które bardzo rzadko ukazują się na aukcjach stacjonarnych, to jest takich, gdzie średnia cena woluminu wynosi kilka – kilkanaście tysięcy złotych.

CO KUPUJEMY?

Z książek popularnych kupujemy aktualne podręczniki szkolne (nowsze niż 5 lat)
Z drugiej połowy XX wieku w większości możliwych do sprzedania należą: wyspecjalizowane książki z zakresu rzemiosła, kolekcjonerstwa, niskonakładowe pozycje akademickie, ekskluzywnie wydane komiksy.

Z pozycji przedwojennych możliwe do sprzedania będą: duże albumy o historii Polski, wojskowości, sztuce, ilustrowane pozycje historyczne, okazyjnie wydania klasyki, np. Pan Tadeusz Andriolli, książki dotyczące Legionów, wojskowości.

Z chęcią kupujemy starodruki (to jest książki wydane przed 1800 rokiem) o tematyce świeckiej.

JEŚLI PAŃSTWA KSIĄŻKI SĄ NIEMOŻLIWE DO SPRZEDANIA MOŻEMY JE PRZYJĄĆ NIEODPŁATNIE – PROSIMY NAJPIERW O KONTAKT TELEFONICZNY