Dokumenty rękopisy Przemyśl 1580 rok

Zbieractwo rękopisów i starych dokumentów nie jest u nas niestety szczególnie popularne. Na jednej z ostatnich aukcji antykwarycznych dokument z podpisem Jana III Sobieskiego i pięknym herbem można było zacząć licytować już od 8000 złotych. Stosunkowo niewielka cena jak za tak wysoką ligę polskiego rynku antykwarycznego.

W 2010 roku rozporządzenie z podpisem Stefana Batorego sprzedało się za 24 000 złotych. Rzecz już niebywale rzadsza. Z tego okresu nasz antykwariat ma do sprzedania bardzo ciekawy rękopis sporządzony przez samego sekretarza królewskiego i wielkiego podkanclerza koronnego w jednej osobie, czyli Jana Borukowskiego. Późniejszego biskupa przemyskiego.

Zezwolenie dotyczy budowy kościoła greko – katolickiego we wsi Kamionka koło Przemyśla. Pod dokumentem na plice pergaminu zachowała się piękna pieczęć odbita w wosku.

W sprawie wszelakiej sprzedaży i kupna dokumentów, rękopisów, starodruków zwłaszcza polskich map i grafik zapraszamy do kontaktowania się z naszym antykwariatem.

Rękopis

pieczęć

starodruki polskie

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Antykwariat Synopsis monety