Malarstwo i antyki związane z pomorzem

Szczecin od zawsze miał związek z Odrą, zalewem szczecińskim i morzem. Widać to w pracach wielu szczecińskich malarzy, takich jak Hartwig, Dekkert i Most.

Ciekawe obiekty antykwaryczne mające związek z kulturą nadmorską i portową nie ograniczają się jednak tylko do powyższych nazwisk. Za okazyjne ceny da się obecnie kupić obrazy przedstawiające sceny z życia ludzi żyjących dzięki wodzie z terenów całego Pomorza przedniego.

Pięknym i dużym przykładem malarstwa z początku XX wieku są Łodzie rybackie u brzegu rzeki stworzonym przez naszego sąsiada Gerharda Giseviusa.

Warto zaznaczyć tutaj, że powyższe dzieło było sprzedane za kwotę 6500 złotych na aukcji stacjonarnej w warszawie w 2006 roku. Nasz antykwariat oferuję ten walor prawie o połowę taniej!

Wszystkim zainteresowanym antykami o wysokich walorach artystycznych, związanych z marynistyką (ta przedstawia bezpośrednio tylko zjawiska mające miejsca nad morzem) polecam taką okazje.

Obraz malowany jest techniką farb olejnych na płótnie, oprawiony w wystawną, dużą czarną ramę. Widać na nim trud rybaków codziennie zajmujących się połowami. Widok dzisiaj już nie tak często spotykany.

 Antyki szczecinskup obrazów obraz pomorze malarstwo stettin dom aukcyjny

Antykwariat Synopsis monety