Serwis Tete-a-tete KPM Berlin

Cena: 15000 zł
Wysyłka: niedostępny

Unikalny serwis Tete-a-tete wykonany na zamówienie w Königliche Porzellan Manufaktur Berlin ok 1880 roku. Karl-Heinz Bröhan w ksiązce “Porzellan-Kunst. Teil 2: Berliner Porzellane vom Kunst-Porzellane und Keramik um 1900.” twierdzi ,że pierwowzór został zaprojektowany przez Friedricha Eliasa Meyera w drugiej połowie XVIII wieku.
Serwis składa się z tacy o wymiarach 42 cm długość i 31 cm szerokość. Taca z rocailowymi uchwytami, posiada promieniście rozchodzące się 80 pól plastycznych oddzielonych kreską o fiołkowym kolorze. W lustrze w centralnej części w złoconej ośmiolistnej rezerwie malowana scena Watteau. Nad i pod sceną Watteau złocone rezerwy a w środku reliefy kwiatowe ręcznie malowane. Po lewej i prawej stronie po trzy reliefy krzewów kwiatowych, też malowanych.
Dzbanek do kawy gruszkowaty z uchem wolutowym oraz wylewem w kształcie dzióbka. Nakrywka kopulasta z gałką. Dekoracja malarska wielobarwna. Na obwodzie dzbanek posiada 32 pola plastyczne oddzielone kreską o fiołkowym kolorze. W górnej części po obu stronach złocone rezerwy a w środku malowane reliefy kwiatowe, pod każdym z nich duży malowany relief krzewu z kwiatkami. Wysokość dzbanka z pokrywką ok 20 cm.
Cukiernica o kształcie cylindrycznym z nakrywką kopulastą z gałką. Zdobiona jak dzbanek.
Wysokość 10,5 cm. Średnica ok 8,5 cm.
Dwie filiżanki z talerzykami z identyczną dekoracją jak dzbanek i cukiernica.
Filiżanki wysokość 7 cm ,średnica o góry 7 cm.Podstawki średnica 13,5 cm.

 

Zapytaj o produkt

    * Pole wymagane. Odpowiedź zostanie wysłana na podany adres email.