Skup podręczników szkolnych – aktualizacja

Sytuacja z książkami do liceum

Na dzień dzisiejszy, czyli koniec maja 2021 roku większość wydanych w ostatnich latach podręczników do liceum jest nieaktualna. W związku likwidacją gimnazjów od 2019 roku, do liceów udały się dwa roczniki uczniów. Pierwszy, który skończył nową 8 klasową podstawówkę i ostatni rocznik 3 klasy gimnazjum. Oba te roczniki chodzą do różnych klas i korzystają z różnych książek. Dla klas pierwszych po podstawówce zostały wydane od 2019 roku w górę zupełnie nowe książki. Fakt, że niektóre przedmioty, jak na przykład Edukacja dla bezpieczeństwa prowadzone są tylko przez jeden rok, nie spowodował, że stare podręczniki mogły pozostać w użytku. Z technicznego punktu widzenia, jeśli przedmiot był jednoroczny, to żaden zakres materiału się nie przesuwał. Nie przeszkodziło to jednak w wydaniu nowych podręczników również dla tych przedmiotów. Frustrującym dla budżetu rodziców musiało być to, że jeśli uczeń był ostatnim rocznikiem kończącym jedną z klas liceum. Szedł on starym programem po gimnazjum. Po ukończeniu klasy, wszystkie jego podręczniki nie nadawały się do odsprzedania. Wydając około 500 – 600 złotych na nowe książki, jeśli ktoś kupował je w księgarni. Po zakończeniu edukacji udało się z nich odzyskać równe ZERO złotych. Traciły one ważności i nadawały się na makulaturę lub do nieodpłatnych celów dydaktycznych.

Dość zabawnym na tym tle muszą wydawać się zapewnienia wydawnictw na okładkach podręczników o treści “do nowej podstawy programowej”, “zgodne z nową reformą edukacji” i chyba najzabawniejsze “spełnia wymóg wieloletniości”. Ocenę tego stanu i kolejnych reform pozostawiam rodzicom i uczniom.

Te podręczniki właśnie straciły ważność

 

Co kupujemy?

Skupujemy wszystkie podręczniki dla nowego programu nauczania, czyli wszystkie podręczniki do Liceum uczniów, którzy ukończyli ośmio klasową szkołę podstawową. Do końca września 2021 roku kupujemy wszystkie podręczniki dla 3 klasy liceum, uczniów którzy ukończyli gimnazjum. Po tym terminie ostatnia – 3 klasa liceum starego programu zakupi już podręczniki i będą one później niesprzedawalne.

 

Te podręczniki jeszcze są aktualne

 

Czego nie kupujemy?

Ważność w systemie oświaty straciły wszystkie książki do gimnazjum. Niemożliwe do sprzedania są już te wydane do starego Liceum, do klasy 1 i 2.

 

Tych podręczników nie da się już sprzedać

Antykwariat Synopsis monety